Dzień Papieski w sanktuarium krzeszowskim

– Promieniowanie ojcostwa to promieniowanie dobra we współczesnym świecie – powiedział biskup senior Stefan Cichy podczas diecezjalnych obchodów Dnia Papieskiego, które odbyły się w Krzeszowie.

Tym razem do krzeszowskiego sanktuarium maryjnego zaproszeni zostali stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz delegacje szkół im. Jana Pawła II i św. Jadwigi Śląskiej z terenu diecezji legnickiej.

W Bazylice Matki Bożej Łaskawej w południe bp Stefan Cichy przewodniczył Mszy św. – Św. Jan Paweł II w szczególny sposób poświęcał swoją uwagę ludziom młodym. Podczas licznych spotkań, pielgrzymek, audiencji widać było jego zatroskanie, jak pragnie dobra ludzi młodych – mówił biskup senior.

Zwrócił też uwagę na to, że Ojciec Święty przypominał młodzieży, aby była gotowa iść za trudnymi wskazaniami Ewangelii. – To właśnie ojcowska postawa kazała mu to powiedzieć, żeby realizowali wysokie cele, aby dążyli do doskonałości. Ojciec Święty wiedział jednocześnie, że ludzie młodzi nie tylko mają stawiać wymagania sobie, ale żeby spełnić dobrze swoje zadania, muszą się pilnie uczyć i zdobywać mądrość – mówił bp Cichy.

W uroczystości wzięli również udział mieszkańcy Krzeszowa, pielgrzymi z różnych stron, nauczyciele, katecheci oraz przedstawiciele szkół im. W nawiązaniu do 60. rocznicy święceń biskupich Karola Wojtyły, 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, a także setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku przygotowali i zaprezentowali występ artystyczny zatytułowany „Ojczyzna – kraina, która się w sercu zaczyna”.

Jak zawsze w tym dniu Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierała pieniądze dla młodych, zdolnych ludzi, by wspierać ich talenty. W diecezji legnickiej z tej formy pomocy korzysta 40 uczniów. Są to gimnazjaliści, licealiści oraz studenci, którzy kształcą się na uczelniach w całej Polsce.

Więcej na ten temat na stronie Radia Plus Legnica

 

 

Scroll Up

DIECEZJA LEGNICKA

X