Dzień patronalny Biskupa Legnickiego

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski swoje imieniny obchodzi 17 lutego. Jest to szczególna okazja, aby podziękować Biskupowi za posługę pasterską sprawowaną w naszej diecezji. Wspólnota WSD wraz z Biskupem Markiem Mendykiem, Biskupem Stefanem Cichym, pracownikami legnickiej Kurii, siostrami zakonnymi oraz osobami konsekrowanymi uczciła ten dzień w poniedziałek, 18 lutego.

Sprawowanej z tej okazji Mszy Świętej w seminaryjnej kaplicy przewodniczył Biskup Zbigniew. Na koniec Mszy Św. przedstawiciele alumnów złożyli życzenia i wręczyli upominek, a po zakończonej Eucharystii zebrani goście spotkali się w refektarzu na wspólnym śniadaniu. Tego dnia Biskup Legnicki przyjmował życzenia od gości w tymże miejscu. Przybyło wielu kapłanów, sióstr zakonnych, osób świeckich, przedstawicieli władz miejskich oraz reprezentantów legnickich szkół.

foto: kl. Aleksander Soból