Dzień patronalny Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej – 10 października

Od 10 października 2007 roku Św. Dominik Savio stał się patronem Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej. W tym roku już po raz XIII będziemy obchodzić rocznicę tego wydarzenia. Jest to dobra okazja aby na nowo odkryć osobę Św. Dominika Savio i prosić za Jego wstawiennictwem, abyśmy nie ustali w służbie przy ołtarzu. Szczególną modlitwą otoczmy w tym dniu naszych ministrantów, lektorów i ceremoniarzy, którzy posługują w parafiach oraz o nowe powołania do tej zaszczytnej służby. Szczególnie w czasie pandemii módlmy się za tych ministrantów, którzy gorliwie podejmują swoje obowiązki ale również za tych, którzy utracili sens tej służby lub żyją w lęku z obawy przed zakażeniem. 

blank

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej od tego dnia rozpocznie również duchowe przygotowania do obchodów XV rocznicy ustanowienia Św. Dominika Savio patronem Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej, które będziemy obchodzić w 2022 roku. Jednym z elementów duchowego przygotowania, będzie możliwość przyjęcia na kilka dni Relikwii Św. Dominika Savio do swojej parafii i zorganizowania dni skupienia dla ministrantów. Już dzisiaj chcę poinformować o planach zorganizowania w 2022 roku diecezjalnej pielgrzymki Służby Liturgicznej do grobu Św. Dominika Savio do Włoch. Szczegółowe informacje o pielgrzymce podam na początku nowego roku. 

Zachęcam księży i opiekunów służby liturgicznej do skorzystania z umieszczonych na stronie diecezji materiałów i dobrego przeżycia tego dnia we wspólnocie parafialnej wraz z ministrantami i ich rodzicami. Najważniejszym punktem spotkania niech będzie uroczysta Eucharystia, nabożeństwo i wspólne spotkanie przy stole. Niech będzie to również sposobność do odnowienia systematycznych spotkań i wznowienia formacji ministrantów w parafii. 

Niech Św. Dominik Savio – nasz patron otacza Wszystkich swoją opieką i dopomaga w rozwijania ducha służby. 

 
Króluj Nam Chryste! 

Ks. Mateusz Rycek
Przewodniczący Diecezjalnego Zespołu Duszpasterstwa

Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej

 

MATERIAŁY DUSZPASTERSKIE:

 

Scroll Up