Dzień skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

Drodzy Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej,

W ramach stałej formacji zapraszam do udziału we wrześniowym dniu skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Odbędzie się on w sobotę, dnia 8 września 2018 roku w Sanktuarium Świętego Jacka w Legnicy przy ul. Nabrzeżnej 3.

Program spotkania przedstawia się następująco:

–  10.00 – Recepcja

– 10.30 – Nabożeństwo pokutne, wprowadzenie do sakramentu pokuty i pojednania, spowiedź święta

– 11.00 – Konferencja: Błędy i nadużycia w liturgii w świetle obowiązujących przepisów  w posłudze nadzwyczajnego szafarza – Ks. dr Marek Kluwak   (liturgista i duszpasterz)

– 12.00 – Eucharystia z homilią

– 13.15 – Komunikaty

– 13.45 – Poczęstunek

Zakończenie ok. godz. 14.00.

Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu. Tylko Księża Proboszczowie tych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, którzy wezmą udział we wrześniowym dniu skupienia mogą prosić Księdza Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego o przedłużenie misji kanonicznej na kolejny rok pełnienia funkcji.  Koszt udziału w dniu skupienia wynosi 25 złotych.

Dziękując za dotychczasową posługę w parafii, życzę obfitości łask od Boga i wyrażam nadzieję na spotkanie w Legnicy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Ks. dr Tomasz Krauze