Dzień skupienia FDNT w Krzeszowie

W piątek 12 lipca był kolejnym dniem pobytu studentów z FDNT w naszej diecezji. W tym dniu stypendyści odwiedzili Krzeszów, gdzie modlili się przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej. W Krzeszowskiej bazylice przeżyli swój dzień skupienia, który poprowadził biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Pobyt dla stypendystów był praktycznie całodniowy. Młodzież miała okazję uczestniczyć w katechezach, w Eucharystii, dodatkową atrakcją był koncert organowy oraz zwiedzanie obiektów pocysterskiego opactwa. Nie zabrakło także czasu na rozmowy – miejscem spotkań i rozmów była wiata gastronomiczna, specjalnie przygotowana na ten dzień – dysponująca ciepłą kawą i herbatą oraz posiłkami.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia założona przez Episkopat Polski wspiera stypendiami młode osoby pochodzące z małych miast i wsi, aby mogły one rozwijać swoje talenty i zdolności. Fundusze na stypendia dla uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów zbierane są w październiku podczas Dnia Papieskiego.

Na wakacyjny obóz przyjechali studenci m.in. z Gdańska, Warszawy, Poznania, Szczecina czy Krakowa. Zdecydowana większość była w Krzeszowie pierwszy raz, wiele osób otwarcie zachwycało się naszym sanktuarium.

Więcej na stronie Niedzieli legnickiej i na stronie krzeszowskiego sanktuarium

 

Scroll Up