Dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej

Ks. dr Tomasz Krauze, diecezjalny duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej zaprasza do udziału we wrześniowym dniu skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Odbędzie się on w sobotę, dnia 9 września 2017 roku w Sanktuarium Świętego Jacka w Legnicy przy ul. Nabrzeżnej 3.

Program spotkania przedstawia się następująco:

–  10.00 – Recepcja

– 10.30 – Nabożeństwo pokutne, wprowadzenie do sakramentu pokuty i pojednania, spowiedź święta

– 11.00 – Konferencja: Znaczenie przepisów liturgicznych w posłudze nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej

– Ks. prof. dr hab. Stanisław Araszczuk (liturgista i wieloletni duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy)

– 12.00 – Eucharystia z homilią

– 13.15 – Komunikaty

– 13.45 – Poczęstunek

Zakończenie ok. godz. 14.00.

Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu. Tylko Księża Proboszczowie tych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, którzy wezmą udział we wrześniowym dniu skupienia mogą prosić Księdza Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego o przedłużenie misji kanonicznej na kolejny rok pełnienia funkcji.  Koszt udziału w dniu skupienia wynosi 25 złotych.

Wszelkie bieżące informacje dotyczące formacji i posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w diecezji legnickiej można znaleźć na stronie:

www.szafarze.diecezja.legnica.pl

DIECEZJA LEGNICKA