Dzień Świętości Życia w Olszynie

Życie jest najwyższym i najpiękniejszym darem Boga dla człowieka. Rozumieją to ci, którzy w Dzień Świętości Życia, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przystąpili do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Wyjątkową oprawę miała 9 kwietnia br. świąteczna Eucharystia w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie, którą poprzedziła adoracja przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Tego właśnie dnia 28 osób złożyło przyrzeczenia i przystąpiło do Duchowej Adopcji. Przez dziewięć miesięcy, od 9 kwietnia br. do 9 stycznia 2019 r., będą się modlić każdego dnia o uratowanie życia poczętego dziecka oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

– Życie jest święte i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Natomiast chore jest to w naszym kraju, że tak ważkie sprawy są przedmiotem politycznych awantur i sporów, które nie powinny mieć miejsca – powiedział w homilii ks. dziekan Bogusław Wolański. Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do tego, aby to życie chronić od poczęcia do naturalnej śmierci. Troska o najsłabszych jest naszym szczególnym zadaniem.

Po homilii 28 osób, świeccy i duchowni, z zapalonymi od Paschału świecami uroczyście, stojąc przed ołtarzem, złożyli przyrzeczenia i odmówili modlitwę w intencji nienarodzonego. Każdy, kto przystąpił do Duchowej Adopcji, zobowiązał się do odmawiania codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego wraz z jedną tajemnicą różańca, a także podjąć dobrowolne postanowienia. Ks. dziekan Bogusław Wolański zaproponował, aby członkowie wspólnoty Duchowej Adopcji w każdą drugą niedzielę miesiąca spotykali się na adoracji eucharystycznej, by wspólnie powierzać Panu Bogu troskę o nienarodzone dzieci.

– Duchowa Adopcja dotyczy jednego dziecka, którego imię zna jedynie Pan Bóg podkreślił ks. Wolański. Naszą pewność, że Bóg wysłucha modlitwy, opieramy na wierze we wszechmoc i nieograniczone Miłosierdzie Boże. Bóg jest dawcą życia i Jego wolą jest, by każde poczęte dziecko żyło i było otoczone miłością rodziców.

Duchowa Adopcja powstała po objawieniach Matki Bożej w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. Duchowa Adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji. Pozwala matkom odzyskać wiarę w Boże Miłosierdzie, przynosząc pokój ich sercom. Może się także stać czynnikiem odrodzenia wspólnej modlitwy i miłości w rodzinie.

Diecezja Legnicka