Eksporta śp. ks. prał. Władysława Jóźkowa

W dniu 14 listopada 2019 r., o godz. 18.00, w parafii pw., Św. Trójcy w Legnicy, miała miejsce eksporta ciała śp. ks. prał. Władysława Jóźkowa, długoletniego proboszcza tej parafii. Uroczystości przewodniczył biskup senior Stefan Cichy, a wśród przybyłych księży, przeważali ci, którzy w tej parafii, na przestrzeni lat pracowali jako wikariusze. Mszę św. poprzedziła modlitwa przy trumnie z ciałem Zmarłego, a po Mszy św. była kontynuowana do godz. 22.00.

Ks. prał. Władysław Jóźków, po kilkudniowym pobycie w szpitalu od soboty 9 XI, zmarł dnia 12 listopada, w 86. roku życia i w 61. roku kapłaństwa.

Urodził się w 1933 r. w Chrostkowie (woj. tarnopolskie, archidiecezja lwowska). Święcenia prezbiteratu przyjął 15 czerwca 1958 r. we Wrocławiu. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Wniebowzięcia NMP w Żarach (1958-61), Matki Bożej Częstochowskiej we Wrocławiu (1961-64), Świętej Trójcy w Legnicy (1964-66). Następnie został mianowany proboszczem parafii Bożego Ciała w Wierzbicach (1966-70), a w dalszych latach, został ustanowiony wikariuszem pomocnikiem i wikariuszem substytututem przy prał. Tytusie Korczyku w parafii Świętej Trójcy w Legnicy (1970-76). Po jego śmierci, został ustanowiony proboszczem parafii (1976- 2008). Po przejściu na emeryturę pozostał rezydentem w tejże parafii.

Więcej na ten temat na stronie Niedzieli legnickiej