Ekstremalna Droga Krzyżowa ze św. Józefem – 19 marca

19 marca w uroczystość Św. Józefa z kościoła św. Urszuli w Gwizdanowie wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W roku św. Józefa zapraszamy do uczestnictwa w niezwykłej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej właśnie ze św. Józefem opiekunem Pana Jezusa.

Trasa liczyć będzie 25 km i prowadzić będzie przez Rudną, Starą Rudną, Wądroże, Dziesław, Tymową, Dębiec aż do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie. Początek o godz. 17:00 Mszą św. w Gwizdanowie. Po Mszy błogosławieństwo relikwiami Krzyża Św. Następnie pielgrzymi wyruszą w inwitowaną Drogę Krzyżową zatrzymując się na stacjach w kościołach oraz kapliczkach przydrożnych.

Każdy uczestnik zobowiązany jest to założenia kamizelki odblaskowej, maseczki. Podczas EDK będą obowiązywać wszystkie panujące obostrzenia sanitarne.

Należy się zapisać u organizatora Adriana Szum z parafii Tymowa 733-515-404.

blank