Ewangelizacja Legnicy, czyli niesienie Dobrej Nowiny

Kilkaset osób z diecezji legnickiej przyjechało do Legnicy, by wziąć udział w ewangelizacji miasta pod hasłem: „W Mocy Ducha”. Śpiewem, swoim świadectwem, tańcem i modlitwą głosili Ewangelię. Przedstawicieli różnych wspólnot i stowarzyszeń katolickich można było spotkać w centrum miasta, przed galeriami handlowymi oraz na skwerach i w parku miejskim. Przechodniom rozdawali m.in. słodycze i balony z fragmentami Pisma Świętego. W Ewangelizacji wzięli udział m.in. przedstawiciele Domowego Kościoła, Szkoły Liturgicznej, Odnowy w Duchy Świętych, Wspólnoty Neokatechumenalnej oraz młodzież, siostry Magdalenki i klerycy legnickiego Seminarium Duchownego. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w Katedrze Legnickiej. Mszy św. przewodniczył biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Po ewangelizacji na ulicach Legnicy – o godz. 17.30 – wszystkie grupy spotkają się przed Kurią biskupią, gdzie zaplanowano koncert uwielbienia, który poprowadzi Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej.

Relację z tego wydarzenia można odsłuchać na stronie Radia Plus Legnica, www.legnica.fm

Diecezja Legnicka