Festyn Towarzystwa Przyjaciół WSD

W minioną niedzielę nasza wspólnota przeżywała spotkanie z Towarzystwem Przyjaciół Seminarium. Tego dnia gościliśmy wiele osób z różnych parafii naszej diecezji. Zgodnie z tradycją, najliczniejszą grupę stanowiła parafia z Sulikowa, która może pochwalić się największą liczbą członków TPS. Byli także rodzice alumnów oraz siostry zakonne posługujące w naszym domu.

Msza Święta zaplanowana na godz. 11.00 rozpoczęła się z kilkuminutowym opóźnieniem. Przed Eucharystią prowadzony był różaniec, a także istniała możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Po zakończonej Mszy Świętej, której przewodniczył Ks. Rektor Piotr Kot, przeszliśmy na teren boiska, gdzie spożyliśmy posiłek. Aktywne spędzenie tego czasu umożliwił seminaryjny zespół muzyczny, który wykonywał piosenki religijne i biesiadne.

Czas wspólnego spotkania z tymi, którzy modlą się za nas i wspierają nasze dążenie do kapłaństwa przeżyliśmy bardzo pogodnie, także dzięki wspaniałym warunkom atmosferycznym. Pan Bóg udzielił nam słonecznej pogody, dzięki czemu mogliśmy śpiewać i tańczyć na chwałę Pana!

Jesteśmy wdzięczny Wam, drodzy Przyjaciele Seminarium, że jesteście z nami i pamiętacie o nas! Polecamy Was naszej pamięci modlitewnej!

Zapraszamy do odwiedzenia strony Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

foto: kl. Aleksander Soból