Film „Wojtyła. Śledztwo”

Nikt nie był fotografowany, nagrywany czy filmowany tak często jak on. Nikt wcześniej nie spotkał się z przeszło miliardem ludzi… Karol Wojtyła to prawdopodobnie najbardziej publiczna postać w historii. Czy możliwe jest, by powszechnej świadomości umknęło coś, co kryje się za jego publicznym wizerunkiem?

José María Zavala, reżyser głośnej Tajemnicy Ojca Pio, ma osobiste powody, by zmierzyć się tym razem z wielką postacią papieża Polaka. W 1981 roku – o czym dowiadujemy się z filmu – jego ojciec poświęcił życie za Jana Pawła II… Zavala w zaskakujący i oryginalny sposób podchodzi do życia Karola Wojtyły. Tam, gdzie wszyscy biografowie kończą swoje dzieła – w momencie śmierci bohatera – on rozpoczyna jeszcze ciekawszą opowieść. Przesłuchuje świadków, których historie odkrywają siłę wstawiennictwa świętego papieża: mężczyznę, którego matka chciała zabić, dziewczynę będącą już „po tamtej stronie” czy niedoszłą samobójczynię, którą przed skokiem z wysokości powstrzymała… ręka Jana Pawła II.

Kto spodziewa się kolejnej klasycznej biografii papieża Polaka, będzie zawiedziony. Kto podda się niekonwencjonalnej, mistycznej opowieści o jednym z największych tytanów ducha, długo pozostanie pod wrażeniem.

Opis pochodzi ze strony wydawnictwa Rafael.

 

Lista kin w diecezji legnickiej, które planują projekcję filmu:

– JELENIA GÓRA:

– kino HELIOS, ul. Jana Pawła II 51

– LEGNICA:

– kino HELIOS, ul. Najświętszej Maryi Panny 9 

– LUBIN:

– kino HELIOS, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 20

– ZGORZELEC:

– kino MULTIKINO, ul. Armii Krajowej 52a 

 

Jeżeli w którymkolwiek kinie studyjnym, miejskim odbędzie się projekcja filmu prosimy o wiadomość e-mailową: duszpasterski@diecezja.legnica.pl

 

 

blank

 

Scroll Up