Finał konkursu o Taizé odbył się w Bolesławcu

Kończą się przygotowania do wyjazdu młodzieży diecezji legnickiej na noworoczne spotkanie Taizé we Wrocławiu.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Centrum Wiedzy odbył się diecezjalny finał konkursu wiedzy o wspólnocie Taizé. Uczestniczyło w nim kilkunastu uczniów z terenu diecezji legnickiej, którzy pokonali swoich kolegów na etapie diecezjalnym.

W finale diecezjalnym najlepsza okazała się Natalia Jaworska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Emilii Plater w Zgorzelcu. – Niewiele wiedziałam o Taizé zanim ksiądz Artur, nasz obecny katecheta, nie puścił nam na lekcji filmu. Bardzo mi się spodobał. Potem ksiądz powiedział o konkursie, o spotkaniu we Wrocławiu i postanowiłam wziąć udział w konkursie. Przygotowując się, czytałam o Taizé. Podoba mi się, że bracia tworzą miejsce do spotkania się chrześcijan różnych wyznań. Nie patrzą na różnice, a na to, co nas łączy – mówi Natalia.

Organizatorzy ufundowali trójce zwycięzców wyjazd na 42. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu. Odbędzie się ono w dniach 28 grudnia 2019 – 1 stycznia 2020.

Pełna fotorelacja oraz pytania z testu na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.