Gotowi do drogi. W środę pierwsza grupa pielgrzymkowa rusza na Jasną Górę

Już za tydzień w niedzielę  29 lipca rozpocznie się 26. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwają intensywne przygotowania do wielkiego wymarszu. Do pracy szykują się służby medyczne, porządkowe i kwatermistrzowskie. Do Częstochowy legniccy pielgrzymi wędrować będą 10 dni. W sumie do pokonania będzie ponad 260 km. W Legnicy spotkali się księża przewodnicy 8 pielgrzymkowych grup, by wszystko dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik. Pierwsza grupa ze Zgorzelca rozpoczyna pielgrzymkę na Jasną Górę już w środę. Mówi ks. Mariusz Majewski- przewodnik pielgrzymki

Piesza Pielgrzymka wyruszy z Legnicy w niedzielę. O godz. 9.00 nabożeństwu w Katedrze przewodniczyć będzie Biskup Senior Stefan Cichy. Pierwszy etap do Legnickiego Pola liczy 13 km.

Od 29 lipca do 7 sierpnia zapraszamy do słuchania Studia Pielgrzymkowe Radia Plus Legnica. Codziennie od godz. 20.00 relacjonować będziemy wszystko to, co wydarzy się na szlaku. Czekać będzie także na intencje do modlitwy różańcowej za pielgrzymów, którzy zmierzać będą na Jasną Górę pod adresem:   intencje@legnica.fm  oraz telefonicznie pod numerem tel. 76 8560- 888.  Studio Pielgrzymkowe prowadzi ks. Waldemar Wesołowski.

Zapisy pod katedrą legnicką od 7:45, wyjście o godz. 9:00.

Trasa PPL:
Legnica – Legnickie Pole
Legnickie Pole – Kostomłoty
Kostołoty – Tyniec Mały
Tyniec Mały – Oława
Oława – Lubsza
Lubsza – Pokój
Pokój – Lasowice Wielkie
Lasowice Wielkie – Sieraków Śląski
Sieraków Śląski – Blachownia
Blachownia – Jasna Góra

Ceny uczestnictwa:
200 zł – rodzina (3 osoby i wiecej, po lini prostej)
110 zł – osoby dorosłe
65 zł – uczniowie i studenci

Informacje można uzyskać u księży przewodników poszczególnych grup.

Możliwość zapisu na PPL na spotkaniach grup i pod Katedrą legnicką przed rozpoczęciem 29.07.

Grupa 1 – ks. Jakub Bochyński:

Grupa 2 – ks. Mateusz Olszewski:

Grupa 3 – ks. Dawid Kostecki:
24.07. Nowogrodziec – godz. 18:30

Grupa 4 – ks. Przemysław Superson:
25.07 – godz. 18.30, Legnica, kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Grupa 5 – ks. Grzegorz Basara:
24.07 po wieczornej Mszy (w przeddzień wyjścia) – możliwość zapisów, składanie bagaży.

Grupa 6 – ks. Przemysław Jaskot
25 lipca o 18.30 przy par. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Grupa 8 – ks. Krzysztof Czadowski:
Grupa 10 – o. Jan Janus

Pełna relacja na stronie Radia PLUS Legnica.

foto: Monika Poręba-Zadrożna

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne