Historyczny Jarmark w Głębowicach

Dalecy i bliscy, znajomi i przyjaciele Zespołu Poklasztornego w Głębowicach!

Serdecznie zapraszamy Was 8 lipca na VII Historyczny Jarmark Parafialny w Głębowicach. Dla naszej parafialnej społeczności szczególnie ważne jest dbanie o lokalne dziedzictwo kulturowe – barokowy zespół kościelno – klasztorny. Od ponad 20 lat zabiegamy o środki na remont zespołu poklasztornego i z sukcesem je realizujemy. Dlatego ważna jest dla nas promocja tego miejsca i to, aby ono tętniło życiem i było ośrodkiem kulturalnym rozpoznawalnym w regionie.

W tym roku realizujemy kolejny etap remontu dot. ostatniego, wschodniego skrzydła klasztoru. Każdy z odwiedzających Jarmark, będzie widział zaawansowanie prac budowlanych. Z tego powodu tak istotna jest dla nas kwestia zorganizowania jarmarku, bo jest to dla nas okazja do promocji miejsca i pochwalenia się, co do tej pory udało się nam wspólnie zrobić, ale także zebrania środków na prace remontowe.
W programie tegorocznego Jarmarku m. in.
• gra terenowa “Od Ziuka do Marszałka”
o Z wizytą w polskim dworze ziemiańskim końca XIX wieku
o Szkoła pod zaborami
o Czujne oko wrogów – szyfrowanie meldunków oraz przemycanie gazet
o Naprzód marsz! – Musztra z 1917
o Szpital polowy i pobór do Legionów
o Puzzle II RP
o Gimnastyka z Towarzystwem Sportowym “Sokół”
o Pokaz i warsztaty tańców z epoki
• zwiedzanie Zespołu Poklasztornego z przewodnikiem – w tym po raz pierwszy kościelna krypta!
• koncert zespołu N.O.E.
• występ zespołu Głębowiczanie
• turniej piłkarski o Puchar de Garniera – dla spragnionych futbolowych doznań
• stoiska gastronomiczne przygotowane tylko przez naszych parafian – czyli domowe, wiejskie, dobre jedzenie
• stoiska lokalnych producentów i rękodzielników
• animacje dla dzieci
Nawet, jeśli już u nas byliście, zapraszamy raz jeszcze, przyjedźcie i zobaczcie ile się u nas zmieniło.

Jeśli z jakiś powodów nie możecie do nas w tym terminie przyjechać – powiedzcie swoim znajomym o Jarmarku – to świetny sposób na spędzenie niedzielnego, wakacyjnego popołudnia!

Pomóżcie nam dotrzeć z informacją o tym wydarzeniu, do jak największej liczby osób.

Zapraszamy i pozdrawiamy – ORGANIZATORZY VII Historycznego Jarmarku w Głębowicach. Parafia Rzymsko – Katolicka p.w. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Głębowicach, Głębowice 46, 56-160 Wińsko

Diecezja Legnicka