Pierwsi Honorowi członkowie Bractwa Henryka Pobożnego

W imieniu Stowarzyszenia Sióstr i Braci Henryka II Pobożnego i Anny Śląskiej (Bractwo Henryka Pobożnego) informuję, że 6 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 w Bazylice w Legnickim Polu zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Będzie to Msza św. związana z kolejną rocznicą męczeńskiej śmierci Henryka Pobożnego (09.04.1241), która zgodnie ze Statutem Bractwa: „stanowi dla sióstr i braci Bractwa szczególną okazję do modlitwy i celebracji uroczystej Eucharystii”.

Podczas Mszy św. zostaną wręczone tytuły Członków Honorowych Bractwa, nadane uchwałami Walnego Zebrania Bractwa z 16 lutego 2019 r.

Otrzymają je: bp Zbigniew Kiernikowski, bp Stefan Cichy – Biskup Senior Diecezji Legnickiej i dr hab. Wojciech Mrozowicz – prof. UWr. Wszyscy potwierdzili udział w uroczystości. Tytuły te zostały przyznane po raz pierwszy w historii Bractwa.

W uroczystości wezmą udział członkowie Bractwa z całej Polski, którzy wcześniej spotkają się w Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu i zaproszeni goście.

Serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystej Mszy św. Stanisław Andrzej Potycz – przewodniczący Kapituły Bractwa

Diecezja Legnicka