Hutnicy z HM „Cedynia” świętowali w Gwizdanowie

Huta Miedzi „Cedynia” świętowała jubileusz 40-lecia powstania w parafii św. Urszuli w Gwizdanowie.

19 maja w kościele parafialnym była sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji pracowników huty i ich rodzin. Ten zakład pracy znajduje się w Orsku – miejscowości należącej do parafii w Gwizdanowie. Centralne uroczystości odbyły się 12 maja w kolegiacie w Głogowie pod przewodnictwem biskupa zielonogórsko-gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego. Uczestniczył w niej również ks. kanclerz Józef Lisowski, który reprezentował diecezję legnicką.

W tym zakładzie pracuje wiele osób, które mieszkają na terenie parafii w Gwizdanowie, dlatego w naszym lokalnym środowisku o Mszę św. w intencji hutników poprosił proboszcza parafii ks. Tomasza Hęś obecny dyrektor Huty Miedzi „Cedynia” pan Ryszard Jaśkowski.

Było to historyczne wydarzenie, ponieważ wcześniej nie miało ono miejsca w lokalnej społeczności. W uroczystości uczestniczyła dyrekcja Huty w Orsku, dyrektor Huty w Głogowie, poczet sztandarowy oraz hutnicy z rodzinami.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

DIECEZJA LEGNICKA