III rocznica ingresu Biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego

Po odejściu na emeryturę biskupa Stefana Cichego, władzę w diecezji, zgodnie z wolą papieża Franciszka, objął biskup Zbigniew Kiernikowski – dotychczasowy ordynariusz diecezji siedleckiej. Uroczysty Ingres, czyli wprowadzenie do Katedry legnickiej rozpoczął się 29 czerwca 2014 roku w kościele św. Jana Chrzciciela. Tam biskup Stefan Cichy wręczył nowemu biskupowi legnickiemu pastorał – symbol władzy pasterskiej i prosił wszystkich zgromadzonych oraz diecezjan o modlitwę w intencji Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego.

Następnie do Katedry przez Rynek przeszła uroczysta procesja. Uczestniczyło w niej 20 biskupów z Polski, Czech i Niemiec, na czele z ówczesnym Nuncjuszem Apostolskim w Polsce Abp Celestino Migliore i Metropolitą Wrocławskim Abp Józefem Kupnym, z udziałem kardynała Henryka Gulbinowicza, około 200 księży z diecezji legnickiej, diecezji siedleckiej, a także przedstawiciele kapituł katedralnych sąsiednich diecezji, obecni byli także przedstawiciele kościołów: greckokatolickiego, prawosławnego i ewangelicko –  augsburskiego. Nie zabrakło wspólnot neokatechumenalnych z Polski i Włoch, rodziny, znajomych, przyjechała także koleżanka ze szkolnej ławki biskupa Kiernikowskiego z parafii Sokolniki oraz kolega z liceum z Wrześni.

W katedrze odprawiona została uroczysta Msza św. z pierwszą homilią nowego Biskupa legnickiego.

Uroczystość zakończyła się u o. Franciszkanów agapą, na którą zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy ingresu.