Inicjatywy z okazji „Wszystkich Świętych”

aktualizacja: 29 października 2019

Kolejne parafie w diecezji legnickiej coraz częściej organizują różnego rodzaju inicjatywy związane z uroczystością Wszystkich Świętych, które odbywają się w wigilię tej uroczystości w formie czuwania przy relikwiach świętych i błogosławionych, procesji z relikwiami, korowodów świętych, balów organizowanych dla dzieci i młodzieży.

___________________________________________________________

W tym roku. na terenie naszej diecezji można znaleźć następujące inicjatywy:

– BOGATYNIA | 30 października | kościół św. Apostołów Piotra i Pawła
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie o godzinie 16:15 w świątyni. Przy wystawionych na ołtarzu relikwiach świętych zostanie odmówiony dziesiątek różańca. Następnie z relikwiami w rękach, śpiewając religijne pieśni nastąpi przejście do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie odbędzie się dalsza część zabawy: opowiadania o świętych i ich relikwiach; osoby przebrane opowiedzą o postaciach świętych, które przedstawiają ich stroje; karaoke; memory z postaciami świętych; quiz religijny; bogaty repertuar religijnych piosenek, zabaw i tańców. Nie zabraknie też konkursów, konkurencji sportowych i tańców integracyjnych oraz słodki poczęstunek i małe niespodzianki.

– BOLESŁAWIEC | 31 października | kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH rozpocznie się o godz. 17.30 w świetlicy parafialnej

– CHEŁMSKO ŚLĄSKIE | 27 października | kościół Świętej Rodziny
VIII BAL ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie o godz. 15.30 nabożeństwem różańcowym w kościele; godz. 16.00 – korowód Świętych; godz. 16.10 – bal

– JELENIA GÓRA-CIEPLICE | 31 października | kaplica św. Anny (przy przedszkolu)
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie Mszą świętą w intencji dzieci i rodziców. Następnie odbędzie się radosny marsz ulicami Cieplic, bal w salce, różne zabawy, wiele słodkości dla dzieci i jeszcze innych atrakcji.

– JELENIA GÓRA | 28 października | Bazylika Mniejsza św. Erazma i Pankracego
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.Rozpoczęcie w Bazylice nabożeństwem różańcowym o godzinie 16.00. Zabawa odbędzie się w sali parafialnej. Już dziś zachęcamy do przygotowania ciekawych przebrań za poszczególnych świętych. Czeka nas wspaniała zabawa, wiele konkursów i nagród.

– JELENIA GÓRA | 31 października | kościół św. Wojciecha
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie o godz. 17.30 modlitwą różańcową przygotowaną przez Skautów Europy; 18.00 – Msza święta z uroczystości Wszystkich Świętych, a następnie bal w nowej sali w domu parafialnym z konkursami i scenkami z życia świętych

– KAMIENNA GÓRA | 27 października | kościół Matki Bożej Różańcowej
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 11.00, po Eucharystii dzieci przebrane za swoich patronów udają się do Szkoły Podstawowej nr 1 na bal.

– KRZESZÓW | od 26 października | Bazylika Mniejsza Wniebowzięcia NMP
NOC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasza tytułowa „noc” to oczywiście noc z 31 października na 1 listopada, choć w tegorocznej edycji obejmuje ona kilka wieczorów. Te razem z zaplanowaną na trzy tygodnie wystawą, stawiają nadchodzące wydarzenie w zupełnie nowym świetle. Przed nami wieczór z muzyką organową, Nocne Zwiedzania, liczne spotkania duchowe i oczywiście wspomniana już wystawa. To wszystko ma zachęcać do dobrego, duchowego przeżycia tego czasu>>poznaj szczegóły<<

– LUBIN | 31 października | kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
VI KOROWÓD ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie o godz. 16.30. W programie: różaniec ze Świętymi, konkurs na najlepsze przebranie, prezenty dla dzieci, Bal Świętych w galerii Cuprum Arena. >>poznaj szczegóły<<

– LUBOMIERZ | 31 października | kościół św. Maternusa
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. O godz. 16:00 zbiórka w rynku i korowód Wszystkich Świętych. Przemarsz do kościoła parafialnego i modlitwa przy relikwiach ponad 300 świętych i błogosławionych, a następnie wspólna zabawa (sala Klubu Postulat).

– LWÓWEK ŚLĄSKI | 31 października | kościół św. Franciszka z Asyżu
II FRANCISZKAŃSKI BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie o godz. 17:00 w sali bł. Michała i Zbigniewa, w klasztorze. Zachęcamy, aby na bal przebrać się za świętych lub błogosławionych.

– PLATERÓWKA | 31 października | Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.Po nabożeństwie różańcowym w godz. 17.00 – 19.00 odbędzie się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci w Szkole Podstawowej im. Emilii Plater w Platerówce – Parafia p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Platerówce. Warunkiem uczestnictwa jest pisemna zgoda rodziców oraz przebranie się za wybranego świętego/ świętą lub Anioła Stróża, każdy przebrany otrzyma nagrodę. W programie balu: zabawa przy Dobrej Muzyce, konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek i liczne atrakcje.

– ZGORZELEC | 26 października | kościół św. Józefa Robotnika
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie w kościele różańcem o godz. 16.30, a następnie zabawa w sali parafialnej.

– ZŁOTORYJA | 27 października | kościół Narodzenia NMP
MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 15.00. Po Eucharystii przejście ulicami miasta do kościoła św. Jadwigi, gdzie zostanie odmówiona Litania do Wszystkich Świętych i indywidualne oddanie czci poszczególnym świętym w ich relikwiach. W czasie marszu będą niesione relikwie świętych, które posiadają wszystkie złotoryjskie kościoły.

___________________________________________________________

Jeżeli księżą, katecheci organizują Bale Wszystkich Świętych na terenie parafii lub szkoły i chcieliby się podzielić tymi informacjami bardzo proszę o przesłanie daty oraz programu akcji na adres e-mailowy: duszpasterski@diecezja.legnica.pl.

foto ilustrujące: Barbara Ludorowska