Iść drogą w świetle Objawienia Jezusa Chrystusa

W dniu przeżywanego Święta Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, Mszy św. w legnickiej katedrze przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, zachęcając do wędrowania drogą życia, w świetle objawienia Jezusa Chrystusa.

– Przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego. Bóg który na różne sposoby przemawiał do człowieka, przemówił także przez Swego Syna, który stał się jednym z nas i swoim życiem, męką, śmiercią i swoim zmartwychwstaniem objawił miłość Boga do człowieka, do każdego z nas.

W tym duchu jesteśmy tu zgromadzeni, by czerpać z tego Objawienia, by nasze życie było oświecone tą prawdą miłości i sprawiedliwości Boga, Tym który jest z nami aby nas prowadzić ku pełni życia – mówił do uczestników liturgii Biskup legnicki.

Przypomniał, że kiedyś obchodzono je ze wspomnieniem innych radosnych wydarzeń.

– W obchodach dzisiejszego święta, w czasach starożytnych łączono fakt narodzenia Jezusa z Pokłonem Trzech Króli, ale jednocześnie też z Chrztem w Jordanie i cudem w Kanie Galilejskiej. Wszystkie te wydarzenia są nacechowane radością, ale jednocześnie niosą ze sobą coś specyficznego, jakieś znamię, czym jest jakiś brak, odrzucenie, krzywda, męczeństwo. Bo taka jest specyfika Bożego Objawienia. Przychodzi ono nie tylko po to by nas utwierdzić w naszym sposobie przeżywania rzeczywistości w której jesteśmy, lecz przychodzi, by jak ta gwiazda, jak światło, przeprowadzać nas przez trudne momenty naszego życia. Centralnym punktem Objawienia, jest przyjęcie przez Jezusa śmierci i zmartwychwstanie. Jezus po to się narodził, żeby umrzeć przed nami, dla nas i żeby oświecić nasze śmiertelne życie blaskiem zmartwychwstania – przypominał biskup Kiernikowski.

Nawiązując do dnia Dzieła Misyjnego Kościoła, stwierdził, że: – Cała działalność misyjna Kościoła, to jest wchodzenie trudności ludzi, aby objawiło się wśród nich że Bóg jest Panem. Dzisiaj tak wielu wyznawców Chrystusa przeżywa cierpienia, prześladowania. Nie chodzi tylko o to żeby tego nie było. Owszem, oczekujemy żeby tego nie było. Ale chodzi też o to, aby to co jest miejscem kaźni, cierpienia, niesprawiedliwości, mogło dzięki wierze w Tego który się Objawił, stawać się także w tym świecie znakiem, światłością dla innych, wyprowadzaniem z błędu.

Pełna relacja na stronie LEGNICKIEJ NIEDZIELI.