IV Korowód Świętych w Lubinie

Zapraszamy na Korowód Świętych, który odbędzie się we wtorek 31 października 2017 r.  Korowód Świętych jest radosnym świętowaniem wigilii uroczystości Wszystkich Świętych. W trakcie Korowodu będziemy prosić świętych o wstawiennictwo w naszych potrzebach. Odbędą się zabawy dla dzieci, które otrzymają też drobne prezenty. Korowód zakończy Bal Świętych, na którym będą konkursy, w tym na najlepsze przebranie.

Korowód rozpocznie się o godz. 16.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie. Zachęcamy, by przebrać się za dowolnego świętego lub świętą i wziąć ze sobą dowolny instrument. Po wyjściu z kościoła udamy się w radosnym, rozśpiewanym korowodzie do Galerii Cuprum Arena, w której odbędzie się Bal Świętych. Zapewniamy, że będzie dużo dobrej zabawy, tańce, konkursy i niespodzianki, a także wspólna modlitwa. Na Korowód zapraszają święci: św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Maria Dominika Mazarello, św. Jan Sarkander, bł. Laura Vicunia i inni.

Każdy z nas jest powołany do świętości, a na tej drodze wspomaga nas wzór świętych, którzy przecierają nam szlaki. Poznając ich życie i podążając ich śladami, łatwiej kroczyć przez codzienność i dotrzeć do upragnionego celu, jakim jest niebo. Korowód Świętych jest zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznawania własnych patronów i świętych, żeby nie byli jedynie postaciami z kart książek.

Organizatorem IV Korowodu Świętych są: Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio, Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Salezjańska Wspólnota Rodzin „Nazaret”.

tekst: ks. Marcin Kozyra

Diecezja Legnicka