IV Krzeszowska Noc Wszystkich Świętych

Noc, dzieląca ostatni dzień października i pierwszy listopada, w wielu kulturach miała i ma wymiar ponadprzeciętny. Dla Chrześcijan jest to dzień radosny – wspomnienie naszych Orędowników, którzy już nie oglądają Boga jakby w zwierciadle, niejasno; lecz oglądają Go twarzą w twarz (1 Kor 13, 12). Owe radosne świętowanie nie może ominąć krzeszowskiego sanktuarium.

To już czwarta edycja Krzeszowskiej Nocy Wszystkich Świętych. Zapraszamy na nią wszystkich, którzy tego wieczoru w sposób szczególny chcą świętować ze wszystkimi zbawionymi.

31 października 2017r.
Na godzinę 15:00 zapraszamy dzieci przebrane za postaci świętych do sali rycerskiej w klasztorze Sióstr Benedyktynek na bal wszystkich świętych.

O godz 17:30 w bazylice rozpocznie się modlitwa różańcowa na zakończenie miesiąca października a po niej Eucharystia wigilii uroczystości Wszystkich Świętych.

Ok 19:00, po zakończonej Eucharystii w uroczystej procesji i przy dźwiękach pięknej muzyki organowej do Mauzoleum Piastów zostaną przeniesione relikwie świętych, które przechowywane są w krzeszowskim sanktuarium. Wśród nich, oprócz świętych cysterskich czy benedyktyńskich, znajdują się doczesne szczątki nawet apostołów św. Tomasza, św. Szymona czy św. Judy Tadeusza. Na zakończenie procesji i po złożeniu relikwii w Mauzoleum zostanie odśpiewana Litania do Wszystkich Świętych.

Tuż po zakończeniu litanii rozpocznie się również gra terenowa dla dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami.

Od 19:30 do północy wierni będą mieli okazję indywidualnej modlitwy przy relikwiach w otoczeniu świętych spoglądających z ołtarzy i malowideł, a trzeba wiedzieć, że w Krzeszowie postaci świętych jest kilkaset.

Zwieńczeniem tej nocy będzie Eucharystia odprawiona w Mauzoleum Piastów Śląskich przy ołtarzu Wszystkich Świętych.

Scroll Up
X