Jelenia Góra. Inauguracja w „katoliku”

Zespół Szkół Katolickich w Jeleniej Górze uroczyście rozpoczął nowy rok szkolny.

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego odbyła się w kinie Lot w niedzielę 22 września, na zakończenie IX Tygodnia Wychowania. Wśród obecnych na sali byli m.in. bp Stefan Cichy oraz Marzena Machałek z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przy pełnej sali uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły ks. Mariusz Majewski, dyrektor placówki, przypominał trudne początki szkoły a także pierwsze jej sukcesy.

– Czyniąc to krótkie podsumowanie, chcę podkreślić, że od samego początku była grupa osób, która daje siebie samych dla sprawy, dla dzieła. A jest to, jak czujemy, dzieło Boże. Dlatego dla pełni obrazu należy dodać, że ludzie świeccy mieli i mają duże wsparcie ze strony duchowieństwa, na czele z biskupem-seniorem Stefanem Cichym obecnym wśród nas – mówił ks. Mariusz Majewski.

Podczas uroczystości po raz pierwszy w historii szkoły darczyńcy wspierający jej działalność symbolicznie wbijali w drzewiec sztandaru gwoździe. Odbyło się także pasowanie na uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.

Po 7 latach istnienia szkoła startująca jako gimnazjum, obecnie jest podstawówką oraz liceum. Uczy się w niej ponad 200 uczniów.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.