Jelenia Góra. Tryptyk rzymski

Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze zaprasza na spektakl pt. „Tryptyk rzymski św. Jana Pawła II” w wykonaniu pana Jacka Paruszyńskiego, który odbędzie się 16 grudnia br. (poniedziałek) o godz. 19.15 w kościele.

Jacek Paruszyński – aktor teatralny. Ukończył szkołę podstawową w Chocianowie i liceum ogólnokształcące w Chojnowie. Absolwent Studia Teatralnego przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (rocznik 1981). Zadebiutował na scenie 20 marca 1982 roku w Zemście Aleksandra Fredro na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. W latach 1984–1987 związany z Teatrem Ludowym w Krakowie, w latach 1987–1988 z Ośrodkiem Teatru Otwartego „Kalambur” we Wrocławiu, a od 1988 roku z Teatrem im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Oprócz pracy w teatrze zajmuje się edukacją teatralną jako animator dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych.

Wstęp wolny. Przed spektaklem Msza św. z nauką rekolekcyjną.

blank