Jubileuszowa – 25. Pielgrzymka Diecezji Legnickiej rozpoczęta

Rozpoczęła się jubileuszowa 25. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Blisko 900 pielgrzymów z różnych zakątków diecezji legnickiej wyruszyło, by pokłonić się Maryi. Uroczystej Mszy św. w katedrze legnickiej przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Maszerują rodziny z małymi dziećmi, osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, bardzo dużo wędruje młodzieży oraz osób starszych. Idą po raz pierwszy, szóstym 10-ty, a nawet 20. Każdy z pielgrzymów zabrał ze sobą intencje. Idą, bo jak mówią, mają o co prosić, za co dziękować i za co przepraszać.

Przez 10 dni rekolekcji w drodze pątnicy modlić się będą o zdrowie w rodzinie, o zdanie matury, a także o pokój na świecie. Legniccy pielgrzymi wędrować będą do Częstochowy 10 dni, w tym czasie pokonają około 260 km.

Dzisiejszy etap do Legnickiego Pola liczy 12 km. Na tamtejszym boisku sportowym zaplanowano zawody sportowe. Rywalizować będą reprezentacje poszczególnych grup pielgrzymkowych. Natomiast o godz. 19.00 przed bazyliką św. Jadwigi rozpocznie się koncert uwielbienia. Nad bezpieczeństwem wędrujących czuwa 60-osobowa grupa nr O. Są to m.in. porządkowi, lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, a także służba kwatermistrzowska, liturgiczna i radiotechnicy. Jest też informacja pielgrzymkowa, tam na każdym postoju można zapisać się i dołączyć do pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.

Relacja, filmy oraz zdjęcia do obejrzenia na www.legnica.fm Od dziś zapraszamy także do słuchania Studia Pielgrzymkowego Radia Plus Legnica (102,6 FM). Codziennie od godz. 20.00 będziemy relacjonować wszystko to, co wydarzyło się na szlaku. Czekamy także na intencje do modlitwy różańcowej za pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę można pisać na adres: intencje@legnica.fm lub pod nr tel. 76 8560 – 888.

foto: ks. Waldemar Wesołowski

[flickrstream id=”39″]