Kamień węgielny katolickiej szkoły w Polkowicach

W środę 14 czerwca o godzinie 13:00 odbyła się uroczystość poświęcania kamienia węgielnego pod nowy obiekt szkoły katolickiej w Polkowicach.

W 2015 roku otwarto Katolickie Publiczne Gimnazjum oraz Katolickie Publiczne Przedszkole. Obecnie w szkole uczy 58 uczniów a do przedszkole uczęszcza 40 dzieci. Dalszy rozwój szkoły wymaga nowych sal dydaktycznych. Dlatego podjęto decyzję o budowie nowego obiektu, który będzie spełniał w wszystkie wymagania nowoczesnej szkoły i przedszkola. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy oraz  Biskup Marek Mendyk, który poświęcił kamień węgielny.

Budowy szkoły podjęła się Firma „FESCO” inwestorem jest parafia św. Michała w Polkowicach. Proboszcz parafii ks. Jarosław Święcicki dziękował parafianom, firmom budowlanym oraz sponsorom za wspieranie budowy szkoły.

foto: Arkadiusz Łużny i Anna Płaza