Kandydaci do świeceń diakonatu i prezbiteratu [AUDIO]

Wspólnota Kościoła lokalnego diecezji legnickiej poznała kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w legnickiej katedrze miało miejsce przedstawienie alumnów – kandydatów do przyjęcia święceń diakonatu oraz prezbiteratu. Jest to oficjalny, niezbędny obrzęd w formacji do kapłaństwa. W ten sposób kandydaci są niejako przedstawiani biskupowi legnickiemu a jednocześnie całemu Kościołowi lokalnemu diecezji legnickiej

Przedstawienie to publiczne wyznanie woli kandydatów do przyjęcia święceń diakonatu a później również prezbiteratu. I taką wolę trzej alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej wyrazili. Są to: kl. Maciej Glinka z Jeleniej Góry, z kl. Przemysław Lipnicki z Pieńska oraz z kl. Piotr Kaśczyszyn z Legnicy.

Zanim jednak biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski pobłogosławił kandydatów na ostatni etap formacji, odbył z nimi dialog przewidziany przez obrzęd. Ordynariusz pytał kandydatów: „(…) czy, odpowiadając na powołanie Boże, chcesz tak się przygotować, abyś mógł we właściwym czasie godnie przyjąć święcenia diakonatu i prezbiteratu i spełniać w Kościele te posługi?”, a także: „Czy chcesz tak kształtować swoje życie duchowe, abyś mógł wiernie służyć Chrystusowi i Jego mistycznemu Ciału, to znaczy Kościołowi?”. Wszyscy trzej alumni zgodnie odpowiedzieli: „Chcę!”.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.