Katecheci i nauczyciele pielgrzymują na Cypr śladami św. Pawła

Podczas tegorocznych ferii zimowych dla województwa dolnośląskiego katecheci i nauczyciele z diecezji legnickiej pielgrzymują na Cypr śladami św. Pawła Apostoła. Towarzyszy im bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej.

W dniach 15-22 lutego 2020 roku odbywa się pielgrzymka katechetów i nauczycieli naszej diecezji na Cypr śladami św. Pawła. Organizatorem tej pielgrzymki jest Wydział Katechetyczny Legnickiej Kurii Biskupiej z ks. dyrektorem Jarosławem Kowalczykiem. Przewodnikiem po tych wyjątkowych miejscach jest ks. prof. Jan Klinkowski – biblista z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. W pielgrzymce biorą udział 44 osoby.

W programie miejsc nawiedzanych przez pielgrzymów są między innymi: Limassol, Omodos, Kurion, Pafos, Góry Troodos, Kykkos, Lania, Nikozja, Kyrenia, Salamina, Famagusta, Larnaka.

Ważnym punktem pielgrzymowania jest codzienna Eucharystia oraz głoszone katechezy.

blank