Katecheza i bal ze Świętymi w Krzeszowie

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie po raz szósty zorganizowało Noc Wszystkich Świętych. W jej ramach dzieci i młodzież z szkoły w Krzeszowie uczestniczyły w katechezie, którą ks. Marcin Kaluta przeprowadził w niezwykłym miejscu –  w Mauzoleum Piastów Śląskich, gdzie została zorganizowana wystawa relikwii świętych, które są w posiadaniu pocysterskiego opactwa. 31 października sanktuarium zaprosiło parafian oraz przyjezdnych do zabawy i modlitwy. Propozycją dla dzieci i młodzieży był bal Wszystkich Świętych, który hucznie rozpoczął się o godz. 15,00. Następnie uczestnicy zabawy spróbowali swoich sił w specjalnie przygotowanych na ten dzień grach terenowych. Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród nastąpiło w niedzielę po południowej Mszy Świętej. Kolejnym tradycyjnym elementem Nocy Wszystkich Świętych była Msza Święta sprawowana w Mauzoleum Piastów Śląskich o północy z 31 października na 1 listopada. Niezwykłym jej elementem nie jest jedynie fakt, że sprawowana jest przy ołtarzu Wszystkich Świętych, ale także otoczenie relikwii. Ponad godzinna nocna pasterka była dla każdego z uczestników wyjątkowym przeżyciem duchowym. Poprzez posługę ks. Marcina, towarzystwo ministrantów, kadzidła i towarzyszącej pomiędzy modlitwami ciszy, mogliśmy całą tę noc oddać Bogu oraz osobom, które to On szczególnie sobie upodobał.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej