Kolędowe spotkanie Przyjaciół Seminarium

W niedzielę 14. stycznia w legnickim Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Przybyło na nie prawie 300 osób z różnych stron diecezji.

Każdego roku przełożeni i klerycy spotykają się z Przyjaciółmi na wspólnym kolędowaniu. Rozpoczęło się ono od modlitwy różańcowej w kaplicy seminaryjnej. Następnie Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Po Eucharystii był wspólny posiłek, po którym rozpoczęło się kolędowanie. Tym razem śpiewowi kolęd towarzyszyły wspomnienia z pielgrzymki alumnów legnickiego seminarium do Ziemi Świętej. Ks. Rektor Piotr Kot przybliżył poszczególne miejsca, które wspólnota seminaryjna nawiedziła. Spotkanie kolędowe zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

MB

Diecezja Legnicka