Komunikat kurii ws. parafii w Koskowicach

W związku z wykazaniem przez Komisję powołaną przez Biskupa Legnickiego nieprawidłowości finansowych w zarządzie Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach, w Dekanacie Legnica Wschód, Biskup Legnicki, odwołał ks. dr. Jacka Wojeńskiego z funkcji proboszcza w/w parafii, a następnie nałożył na niego karę kanoniczną suspensy, czyli zawieszenia we wszystkich czynnościach kapłańskich.

Biskup Legnicki mianował ks. dr. Mariusza Habiniaka nowym proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach i jednocześnie ustanowił swoim delegatem ds. finansowych w/w parafii ks. Józefa Borowskiego – Dziekana Dekanatu Legnica Wschód, który – we współpracy z Kurią – zajmuje się wyjaśnianiem zaistniałej sytuacji.

Legnicka Kuria Biskupia

Diecezja Legnicka