Komunikat ws. zbiórki dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji

Komunikat Wikariusza Generalnego

ws. zbiórki dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji

W dniu 29 grudnia 2020 roku na terenie Chorwacji doszło do trzęsienia ziemi, w którym śmierć poniosło co najmniej siedem osób, a 26 zostało rannych. Wstrząsy miały magnitudę 6,4 i były odczuwane w wielu europejskich krajach, m.in. w Bośni i we Włoszech. Z powodu tego bolesnego wydarzenia łączymy się w modlitwie, wyrażając współczucie i solidarność z poszkodowanymi.

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zwracając się do Biskupa Vlado Košića, Pasterza Kościoła sisackiego przekazał mu wyrazy naszej duchowej łączności i zapewnił także, że nasza diecezja pośpieszy z pomocą materialną.

Proszę więc, drodzy Bracia i Siostry, o wsparcie finansowe dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji w czasie zbiórki w parafiach diecezji legnickiej, w niedzielę 17 stycznia br.

Powyższy komunikat należy odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji legnickiej podczas Mszy świętych w niedzielę 10 stycznia br. Środki zebrane podczas zbiórki proszę wpłacić do końca stycznia, do kasy kurialnej lub na konto diecezji z dopiskiem „Chorwacja”.

blank

Ks.  Robert Kristman