Komunikaty duszpasterskie – 17 października 2020

SPRAWY BIEŻĄCE

1. Biskup Legnicki w dalszym ciągu zwraca się z prośbą do duchowieństwa oraz wszystkich wiernych diecezji legnickiej z prośbą o modlitwę w intencji kanonika Zbigniewa Koraba, proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Porajowie, który przebywa w ciężkim stanie w zgorzeleckim szpitalu oraz prosi o modlitwę za wszystkich księży naszej diecezji zmagających się w tym czasie z chorobą.

2. 18 października obchodzimy tzw. Niedzielę Misyjną ustanowioną w 1926 roku przez papieża Piusa XI jako dzień solidarności modlitewnej i materialnej misyjnego dzieła Kościoła. Ofiary składane na tacę podczas sumy parafialnej we wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarnościowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z zebranych środków utrzymywani są księża i katecheci pracujących na terenach misyjnych. Prosiłbym o zwrócenie uwagi, by ta jedna taca ze wspominanej Niedzieli została przekazana na cele misyjne poprzez wpłatę w kasie kurialnej.

3. W dniach 18-25 października obchodzimy Tydzień Misyjny. Wszelkie materiały duszpasterskie i liturgiczne powinny dotrzeć już w formie drukowanej na parafie.

4. Zapraszam wszystkich księży do skorzystania z materiałów duszpasterskich przeznaczonych na miesiąc październik, a przygotowanych przez Wydział Duszpasterski wraz we współpracy z księżmi naszej diecezji. Bardzo dziękuję wszystkim księżom dzięki którym powstały „Październikowe rozważania różańcowe”: ks. Adam Bogdała, ks. Michał Kamiński, ks. Piotr Kruczyk, ks. Norbert Turczynowski, ks. Paweł Sajdutko, ks. Damian Skrzypek, ks. Tomasz Ślazyk, ks. Daniel Zając.

5. Ze względu na stan epidemiologiczny na obecną chwilę zostały odwołane następujące wydarzenia:

– 17 października – egzamin końcowy „kursu proboszczowskiego”

– 23/24 października – dzień skupienia prezbiterów z roczników 2011-2019 oraz „ad experimentum”

– 26-29 października – spotkania rejonowe dla księży

– inauguracja oraz zajęcia Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej

– Diecezjalny kurs ceremoniarski

6. Legnicka Kuria Biskupia podejmuję pracę wewnętrzną. Prosimy ze względów bezpieczeństwa o powstrzymanie się od załatwiania spraw osobiście i ograniczenie wizyt w Legnickiej Kurii Biskupiej jedynie do spraw wyjątkowych.