Komunikaty duszpasterskie – 26 lutego 2021

1. Niedziela Wielkiego Postu (28 lutego) przeżywana jest w Polsce jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami”. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Przypominam, że tego dnia wspieramy polskich misjonarzy poprzez składanie ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary proszę wpłacać do kasy kurialnej. Materiały duszpasterskie (modlitwa wiernych, homilia) znajdują się >>tutaj<<.

2. Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zwraca się z prośbą do duszpasterzy diecezji legnickiej o podanie w najbliższą niedzielę (28 lutego) do wiadomości wiernym parafii komunikatu Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z sezonem grzewczym. Komunikat można dołączyć do ogłoszeń parafialnych, umieścić na parafialnej stronie internetowej lub w gablocie ogłoszeń parafialnych. Komunikat do odczytania znajduje się >>tutaj<<.

3. W poniedziałek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

4. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Zachęcam do organizacji nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem o nowe, święte powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego w naszej diecezji, a także o włączenie do modlitwy wiernych wezwania w tej intencji i zakończenie jej modlitwą św. Pawła VI lub św. Jana Pawła II o powołania.

5. Za tydzień, w niedzielę (7 marca) przypada 4. rocznica odejścia do Domu Ojca pierwszego Biskupa Legnickiego Tadeusza Rybaka. Z tej okazji obecny Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zaprasza duchowieństwo oraz wszystkich wiernych diecezji do wspólnej modlitwy w intencji zmarłego podczas Eucharystii sprawowanej w katedrze legnickiej w niedzielę o godz. 10.00 oraz we własnych wspólnotach parafialnych.

6. Od I Niedzieli Wielkiego Postu przez 6 kolejnych tygodni Biskup Legnicki zaprasza na spotkanie ze Słowem Bożym na platformie YouTube, gdzie będzie prowadził serię „Inspiracje pasyjne”. Kolejne odcinki będą publikowane w każdą Niedzielę o godz. 10.00 na kanale „Zaginione owce”: youtube.com/zaginioneowce

7. W najbliższym tygodniu swoje rocznice urodzin będą obchodzili następujący współbracia w kapłaństwie:

– 27 lutego: Emanuel Brzostek i ks. Ryszard Hajduk

– 28 lutego: Ryszard Soroka

– 1 marca: Kazimierz Meler

– 4 marca: Grzegorz Sowa

Wypraszajmy dla wszystkich Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Łaskawej i św. Józefa oraz wszelkie potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej.

8. Z dniem 1 marca Biskup Legnicki podjął decyzję o następujących zmianach personalnych:

– ks. Krzysztof Zabłocki zostaje odwołany z funkcji wikariusza parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach i ustanowiony administratorem parafii
pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Kościelniku;

– ks. Michał Marszałek zostaje odwołany z funkcji wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP we Lwówku Śląskim i ustanowiony wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach.