Koncert jadwiżański w Krzeszowie

Kustosz sanktuarium krzeszowskiego ks. Marian Kopko zaprasza w niedzielę 22 października na koncert „Święta Jadwiga Śląska” z okazji 750-lecia kanonizacji świętej Jadwigi Śląskiej, 300. rocznicy koronacji Obrazu M. B. Częstochowskiej i 20 rocznicy koronacji Ikony Krzeszowskiej oraz na zakończenie Misji Świętych.
Koncert odbędzie się w w ramach projektu Fundacji Polskie Gniazdo „Od Świętej Jadwigi Śląskiej do Świętego Jana Pawła II”.

Program uroczystości:
12.00 – Msza święta jubileuszowa w bazylice pod przewodnictwem ojca Henryka Kałuży ze Zgromadzenia Księży Werbistów z Nysy.
13.00 – Jubileuszowy koncert

Wykonawcy:
Alina Kurowska – sopran
Dominik Kujawa – baryton
Wojciech Ławnikowicz – bas
Mirosław Gąsieniec – fortepian, kierownictwo muzyczne, kompozytor
Jadwiga Zubilewicz – słowo o Świętej Jadwidze Śląskiej
Zespół Kameralny Eurosilesia Ensemble:
Dagmara Swystun – skrzypce I
Marcin Ostrowski – skrzypce II
Grzegorz Piętowski – altówka
Małgorzata Gąsieniec – wiolonczela