Koperta na pielgrzymkę

Członkowie grupy nr 3 na lewo i prawo rozdawali koperty. Te do nich wrócą z problematyczną zawartością.

Na szczęście – na tym właśnie zależy uczestnikom promocji pielgrzymki na Jasną Górę. W ostatnią niedzielę spotkali się oni w kilku parafiach w Bolesławcu i jego okolicach, m.in. pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu, Dąbrowie Bolesławieckiej, Trzebieniu i Golnicach. Po każdej Eucharystii opowiadali w kilku zdaniach o swoich doświadczeniach pielgrzymkowych, radościach i trudach, modlitwie i ciszy, porankach i zachodach słońca. O radości i łaskach spływających na pątników w czasie drogi do Jezusa przez Maryję. Każdy słuchacz, który chciał, otrzymał pielgrzymkową kopertę. Do niej będzie mógł włożyć karteczkę z intencją, najczęściej jakimś życiowym problemem, w której „trójkowicze” będą się modlić w drodze do Jasnogórskiej Pani. W zeszłym roku z obszaru, jaki obejmuje ta grupa, pielgrzymi mieli około 200 intencji.

– Zabieramy te intencje z sobą i będziemy je omdlali. Nie wszyscy przecież mogą ruszyć w drogę. My możemy i jesteśmy stąd, więc będziemy modlić się w intencji wszystkich mieszkańców – mówi ks. Dawid Kostecki, przewodnik „trójeczki”. Co ciekawe taki bezpośredni marketing pielgrzymki z ambony okazuje się najskuteczniejszą reklamą. Przed rokiem po takich niedzielnych spotkaniach promocyjnych tylko z jednej bolesławieckiej parafii na pielgrzymkowy szlak ruszyło kilkanaście osób więcej niż przed rokiem. Widać do słuchaczy przemawiał to, co mówią takie osoby jak Monika Kamińska.

foto: członkowie grupy 3

Pełnia relacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

Diecezja Legnicka