Kościół legnicki ma nowych szafarzy

• INFORMACJE
  • 4 marca 2018
  • Jędrzej Rams

W sobotę 3 marca w południe w legnickiej katedrze rozpoczęła się Eucharystia, podczas której 28 kandydatów otrzymało błogosławieństwo na posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej. Ochotnicy przeszli kurs, który rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Uroczystości przewodniczył biskup Marek Mendyk.

– Posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej to wieki dar nie tylko dla nich, którzy kończą okres przygotowania, ale także dla naszych wspólnot, całej naszej diecezji. Ci oto bracia oraz siostry zakonne będą mogli od teraz dotykać swoimi rękami Najświętsze Ciało Pana Jezusa. Będą dawać Komunię świętą w kościołach i kaplicach zakonnych. Będą zanosić ją wiernym, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w wspólnotowej liturgii w kościele. Drodzy kandydaci! Zostaliście wybrani z swoich wspólnot do szczególnego zadania. Chrystus powierza swoje Ciało w wasze ręce i przez waszą posługę, chce spotykać się drugim człowiekiem. Takie wyróżnienie zobowiązuje – powiedział w homilii bp Marek.

Obecnie w naszej diecezji posługuje prawie 300 szafarzy.

foto: Jędrzej Rams

Więcej na ten temat na stronie Gościa Legnickiego