Spotkanie Akcji Katolickiej

Zapraszamy na spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Spotkanie poprowadzi Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Diecezji Legnickiej  ks. Jan Klinkowski.

Spotkanie odbędzie się 24 marca (sobota) 2018 r. w Centrum Ewangelizacyjnym przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa,  w Legnicy  ul. Sikorskiego 1.

Temat: „Kościół w życiu społecznym”

Plan spotkania

godz. 900 – Msza święta – Przewodniczenie i homilia ks. Grzegorz Sokołowski

godz.1000 – recepcja

godz. 1015 – wykład – Ks. dr hab. Grzegorz Sokołowski, prof. PWT dr hab. – „Chrześcijanin  zaangażowany politycznie”

godz. 1100 – spotkanie przy kawie i herbacie

godz.1130 – wykład – Ks. prof. dr hab. Kazimierz Lubowicki – „VIII rozdział  Amoris laetitia  inspiracje dla duszpasterstwa rodzin”

godz. 1215 – wykład – Ks. dr hab. Andrzej Tomko, prof. PWT dr hab. – „Podstawowe zasady życia  społecznego”

godz. 1300 – obiad

godz. 1330 – wykład – ks. dr hab. Jan Klinkowski, prof. PWT dr hab. – „Konsekwencje VII zasady  przymierza noahickiego w życiu chrześcijanina”

godz. 1400 – z życia Akcji Katolickiej – Prezes Akcji Katolickiej Jan Zimroz

Uprzejmie prosimy o przesłanie zgłoszeń uczestnictwa w spotkaniu Akcji Katolickiej do 21 marca 2018 r. na adres: jon.klinkowski@wp.pl lub ks. Jan Klinkowski; ul. Sikorskiego 1; 59-220 Legnica. Zgłoszenia można również składać telefonicznie pod numerem: 609302649

Wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w dniach formacyjnych ułatwią organizatorom odpowiednie przygotowanie spotkania – dziękujemy za zrozumienie!

Prezes Zarządu DIAK                                     Asystent Kościelny Akcji Katolickiej DL

Jan Zimroz                                                 Ks. prof. PWT dr hab. Jan Klinkowski

Diecezja Legnicka