Krzeszowskie Jerycho różańcowe w intencji ustania pandemii

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie po raz kolejny zaprasza wiernych na Jerycho różańcowe. Tym razem modlitwa odbędzie się min. w intencji ustania epidemii i w intencji o deszcz.

W czasie epidemii koronawirusa podejmowane są różne działania, które mają na celu walkę z zagrożeniem. Na pierwszej linii są służby medyczne i inne, które wspierają walkę o życie i zdrowie ludzi. Na różne sposoby staramy się organizować życie wspólnotowe, wychodząc na przeciw trudnościom tego czasu. Inni natomiast wspierają te działania swoją modlitwą, wypraszając u Boga łaski potrzebne nam wszystkim w tym trudnym czasie. Do takiego wsparcia zachęca ks. Marian Kopko, kustosz sanktuarium krzeszowskiego, gdzie już w czwartek (7 maja) rozpocznie się modlitewne Jerycho różańcowe.

Ks. Marian zaznacza, że zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych i kościelnych, w krzeszowskiej bazylice może przebywać jednorazowo 150 osób. – W tych ciężkich dla nas wszystkich czasach pamiętajmy o naszej Łaskawej Pani i oddajmy się w Jej ramiona. U niej znajdziemy spokój – zachęca ks. Kustosz.

Krzeszowskie Jerycho różańcowe rozpocznie się w czwartek (7 maja) po Mszy św. o g. 7,30. Zakończenie w środę (13 maja) Mszą św. o g. 12,00.

Dokładny plan na stronie www.opactwo.eu