Księża szkolą się z ochrony danych osobowych

• INFORMACJE
  • 24 maja 2018
  • ks. Waldemar Wesołowski

W naszej diecezji trwają szkolenia dla księży i wszystkich osób pracujących w administracji diecezjalnej i parafialnej, związane z ochroną danych osobowych. Wiemy, że od 25 maja wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące wszystkich krajów Unii Europejskiej i wszystkich instytucji w niej działających, w tym Kościoła katolickiego. Okazuje się, że nie są to zmiany rewolucyjne, ale zmiany mające na celu polepszenie bezpieczeństwa danych, którymi dysponuje i które przetwarza Kościół. W naszej diecezji Biskup legnicki powołał Inspektora Ochrony Danych Osobowych, którym jest ks. Krzysztof Cipior. Takie szkolenia odbyły się już w dla rejonu legnickiego oraz jeleniogórsko-kamiennogórskiego. Kolejno odbędą się jeszcze w rejonie bolesławiecko-zgorzeleckim i lubińsko-polkowickim.

O nowych przepisach i ich stosowaniu w życiu parafii możemy posłuchać w rozmowie z ks. Krzysztofem Cipiorem na stronie Radia Plus Legnica.

Diecezja Legnicka