Kurs psałterzystów i lektorów

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej, w trosce o piękno liturgii, organizują VI edycję KURSU PSAŁTERZYSTÓW. Pragniemy zaprosić na ten kurs młodzież z naszej diecezji za pośrednictwem Przewielebnego Księdza i  Współpracowników odpowiadających za duszpasterstwo służby liturgicznej w Parafii.

Kurs ten będzie zorganizowany w pięciu dwudniowych spotkaniach. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 27-28 X 2017 roku (zjazd w piątek o godz. 17.00). Uczestnikami mogą być chłopcy lub dziewczęta, zasadniczo od 6 klasy szkoły podstawowej, którzy posiadają predyspozycje muzyczne.

Równolegle prowadzony będzie diecezjalny KURS LEKTORSKI. Ta propozycja wynikająca z wielu pytań zainteresowanych osób, skierowana jest szczególnie do parafii tych dekanatów, w których z powodu różnych przeciwności od dłuższego czasu nie mógł odbyć się taki kurs. Uczestnikami kursu mogą być chłopcy od 6 klasy szkoły podstawowej.

Zgłoszeń należy dokonać do dnia na adres poczty elektronicznej: ministrant@diecezja.legnica.pl lub telefonicznie pod nr 793 021 676. Spotkania będą odbywały się Centrum Formacji Charytatywnej Caritas Diecezji Legnickiej (Legnica, ul. Okrzei 22). Koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 50 złotych (nocleg, wyżywienie i koszty organizacyjne). Należy przypomnieć kandydatom, by na każde spotkanie zabrali śpiwór, zeszyt, długopis, miękkie obuwie i osobiste rzeczy potrzebne do noclegu. Mamy nadzieję, że osoby wykształcone na kursie będą ogromną pomocą w przygotowaniu liturgii w parafiach.

ks. Przemysław Durkalec

Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej