Legnica pożegnała ks. Aleksandra Stankiewicza

• INFORMACJE
  • 16 lutego 2018
  • ks. Waldemar Wesołowski

W Legnicy odbyły się uroczystości pogrzebowe księdza prałata Aleksandra Stankiewicza. Emerytowany proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski zmarł w niedzielę 11 lutego w wieku 83 lat. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. W wygłoszonej homilii Biskup legnicki podkreślił, iż odszedł kapłan, który służył radą i pomocą wielu, którzy potrzebowali światła na swoje życie.

Zmarłego kapłana żegnała rodzina, księża z diecezji legnickiej, świdnickiej i wrocławskiej, a także przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, parafianie i legniczanie.

Ks. prałat Aleksander Stankiewicz został pochowany na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej w Legnicy.

Obszerna relacja z uroczystości pogrzebowej oraz galeria zdjęć na stronie Radia Plus Legnica.

Monika Poręba-Zadrożna, foto Stanisław Obertaniec

Diecezja Legnicka