Legnica. Teraz tylko Wrocław! [FILMY]

Młodzież m.in. z Legnicy, Złotoryi, Jawora, Bolesławca wzięła udział w piątkowej modlitwie w centrum diecezji.

W legnickiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski odbyło się ostatnie z serii 5 spotkań przygotowujących młodzież diecezji legnickiej do wyjazdu na 42. Europejskie Spotkanie Młodych. Nasze „małe spotkania Taizé” odbyły się w Lubinie, Jeleniej Górze, Bolesławcu i Zgorzelcu.

W każdym z tych miejsc odbywały się modlitwy kanonami wspólnoty Taizé, a ks. Piotr Kruczyk zachęcał o zainteresowania historią oraz przesłaniem braci z maleńkiej francuskiej wioski.

– Brat Roger doświadczył w swojej młodości choroby, podczas której był bardzo samotny. Przeżycia i bieda II wojny światowej zachęciły go do stworzenia miejsca, w którym ze względu na Chrystusa będzie można wychodzić do drugiego człowieka. Tak, by ten przestał czuć się samotny. Z czasem do brata Rogera zaczęli dołączać inni, którzy zafascynowali się przesłaniem pokoju. I tak po latach zrodził się kolejny pomysł – nieustającej pielgrzymki zaufania. Jeden z jej przystanków już niedługo zagości we Wrocławiu – mówił kapłan.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.