Legnica. Trzech kandydatów do seminarium

W poniedziałek 8 lipca odbył się egzamin wstępny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

Na egzamin stawiło się 3 ochotników: Grzegorz z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Słupie, Krystian z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze oraz Mateusz z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie.

– Dość długo się zastanawiałem nad moim powołaniem. Od dłuższego czasu czułem, że tu będzie moje miejsce. Postanowiłem dać sobie i Bogu szansę. Co będzie dalej, zobaczymy – mówił Krystian, świeżo upieczony maturzysta.

Z nieco inną perspektywą życia przychodzi do legnickiego seminarium Grzegorz. – Ja jestem kilka lat po maturze. Studiowałem trochę, trochę pracowałem w Polsce i za granicą. Naoglądałem się różnych życiowych postaw. Długo myślałem o kapłaństwie. Jest ono dla mnie służbą, w porę i nie w porę. Chcę tak służyć ludziom – mówi Grzegorz.

– Dzisiaj przeżywamy pierwszy egzamin wstępny. Czkamy całe wakacje na kolejnych kandydatów. Zazwyczaj tak jest, że po wakacyjnych wydarzeniach tj. piesza pielgrzymka na Jasną Górę albo Spotkanie Młodych w Legnickim Polu, zgłaszają się do nas chętni do wstąpienia na drogę formacji kapłańskiej. Dla takich osób egzamin odbywa się we wrześniu – mówi ks. dr Piotr Kot, rektor WSD Diecezji Legnickiej.

Na egzaminie kandydaci musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące znajomości Ewangelii wg św. Marka a także wybranych zagadnień z Katechizmu Kościoła katolickiego.

DIECEZJA LEGNICKA