Legnica. Wymiana ciepła… i miłości

Legnicka parafia znowu w akcji – juz stoi namiot z ciepłymi ubraniami.

W parafii pw. Trójcy Świętej w Legnicy kolejny raz stanął namiot z ubraniami do wzięcia. Inicjatywa nosi nazwę „Wymiana ciepła”. Zasada działania jest prosta – każdy kto ma w domu ubrania w dobrym stanie, przydatne do używania w okresie jesienno-zimowym (kurtki, płaszcze, swetry, bluzy nawet może i buty), może je przynieść do specjalnego otwartego namiotu stojącego przy plebanii. Tam można je zostawić. Kto je odbiera i z nich korzysta? Każdy, kto tylko ma taką potrzebę.

– Zachęcam do włączenia się w prostą, ale przynoszącą piękne owoce, akcję  W poprzednich latach, gdy organizowaliśmy „Wymianę ciepła” widzieliśmy, że z tych ubrań skorzystało bardzo dużo osób. Osób niemajętnych, osób potrzebujących wsparcia, nierzadko osób które się krępują iść i prosić innych o pomoc. A same mają niekiedy trudności z utrzymaniem siebie. Są też mamy, które mają małe dzieci i ta inicjatywa bardzo mocno ratuje ich budżet rodzinny – mówi ks. Krzysztof Paszkiewicz, wikariusz parafii pw. Trójcy Świętej w Legnicy.

„Wymiana ciepła” – tak nazwa jak i sama inicjatywa nie jest zastrzeżona przez żadną organizację. Mogą ją organizować osoby prywatne, organizacje pozarządowe oraz wspólnoty parafialne.