Legnicki Orszak Trzech Króli

„Cuda, cuda ogłaszają…” Około 2 tysięcy legniczan wzięły udział w Orszaku Trzech Króli w Legnicy. Od 9 lat ulicami miasta organizowany jest pochód upamiętniający Mędrców ze Wschodu, którzy podążali za gwiazdą, by znaleźć nowonarodzonego Jezusa i oddać mu pokłon. Za gwiazdą betlejemską i Trzema Królami podążali aniołowie, pasterze nie zabrakło także małych księżniczek i rycerzy. Był też Henryk II Pobożny i księżna Anna. Podczas wędrówki młodzież legnickich szkół przedstawiła trzy inscenizacje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia. W tym roku Orszak uświetniła Orkiestra Górnicza ze Złotoryi oraz zespoły folklorystyczne: „Fudżijamki” z Proboszczowa, i „Cichowodzianie” z Budziszowa Wielkiego. Przemarsz ulicami Legnicy zakończyło wspólne kolędowanie w kościele św. Jana Chrzciciela. Zanim jednak Orszak Trzech Króli ruszył ulicami Legnicy, w Katedrze Legnickiej została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Orszak Trzech Króli w Legnicy zakończyło wspólne kolędowanie w kościele Św. Jana Chrzciciela.

Relacja i galeria zdjęć na stronie Radia Plus Legnica