Legnicki Orszak Trzech Króli

W imieniu Diecezjalnego Centrum Edukacyjnego, Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej, Duszpasterstwa Młodzieży oraz powstałego w Legnicy Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli serdecznie zapraszamy Rodziców, Duszpasterzy, Nauczycieli i Wychowawców oraz dzieci i młodzież legnickich szkół na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2018 roku.

Po Mszy św. (godz. 13.00) celebrowanej pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, Orszak Trzech Króli wyruszy o godzinie 14.00 z placu przed Legnicką Katedrą, następnie przejdzie ulicami: Najświętszej Marii Panny, Zamkową, Nową, Partyzantów, Rycerską, Rynkiem, Świętego Jana, a jego rozwiązanie nastąpi w kościele św. Jana Chrzciciela przy ul. Ojców Zbigniewa i Michała 1.

Czas świątecznego przemarszu uświetnią trzy krótkie jasełkowe inscenizacje (przy kościele Mariackim, na Wzgórzu Zamkowym, w Rynku). Orszak Trzech Króli zakończy się przed godz. 16.00 wspólną modlitwą oraz śpiewem kolęd w kościele Ojców Franciszkanów.

Równocześnie gorąco prosimy, aby zachęcić parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do przebrania się w stroje królewskie (np. korony, peleryny, berła, parasole, welony, tarcze, zbroje). Tym sposobem planujemy poszerzyć główny Pochód Królewski. Każda parafia, szkoła, jak i rodzina czy sąsiedztwo może wystawić swój „Mały Orszak Królewski”.

Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia życzymy Rodzinom, Duszpasterzom, Nauczycielom oraz Uczniom obfitości Łask od Bożej Dzieciny.

Z nadzieją na spotkanie

Diecezja Legnicka