Legnickie pielgrzymowanie rozpoczęte

W tym roku już po raz 25 wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Choć oficjalnie rozpocznie się ona w sobotę 29 lipca, to jednak już z kilku miast pątnicy wyruszyli na szlak.

Najwcześniej wędrówkę rozpoczął Zgorzelec i okolice. 25 lipca ze Zgorzelca ruszyła pierwsza pielgrzymkowa grupa na Jasną Górę. 60 pątników w drodze spędzi w sumie 2 tygodnie. Do pokonania mają ok. 350 km.

26 lipca wyruszyła kolejna, 50- osobowa grupa pątników z Jeleniej Góry i okolic. W drodze są również pielgrzymi z Nowogrodźca.

W czwartek 27 lipca ruszają Bolesławiec i Polkowice. Wszystkie grupy dotrą w piątek wieczorem do Legnicy, aby w sobotę rano rozpocząć oficjalnie jubileuszową, 25. pielgrzymkę na Jasną Górę.

Wyruszy ona z Legnicy po Mszy św., którą w katedrze o g. 8,00 odprawi biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Od soboty do zakończenia pielgrzymki, czyli do 7 sierpnia, na falach Radia Plus Legnica (102,6 FM) będzie prowadzone studio pielgrzymkowe o godzinie 20,00. Również na internetowej stronie radiowej (www.legnica.fm) można będzie wysłuchać wszystkich przygotowanych materiałów dźwiękowych oraz obejrzeć galerie zdjęć z pielgrzymki.

foto: ks. Piotr Nowosielski (Niedziela Legnicka)

[flickrstream id=”38″]