Legniczanie wspominają śp. ks. prał. Władysława Jóźkowa

Legnica pożegnała kapłana zasłużonego dla Kościoła i miasta. Ks. prałat Władysław Jóźków zmarł we wtorek ( 12 listopada) w legnickim szpitalu. Miał 86 lat. Był kapelanem podziemnej Solidarności, Ludzi Pracy, Sybiraków i Kresowian. Blisko 40 lat był proboszczem parafii Św. Trójcy w Legnicy i inicjatorem budowy 4 legnickich kościołów. W 2010 został Honorowym Obywatelem Miasta Legnicy. Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi Związku Sybiraków, Medalem Pro Memoria, odznaką „Zasłużony dla NSZZ Solidarność”. Był najstarszym kapłanem pracującym w tym mieście. O godz. 11.30 w kościele Św. Trójcy w Legnicy rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. O godz. 12.00 Mszy świętej przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Po Mszy św. kondukt z trumną śp. ks. prałata Władysława Jóźkowa ulicami Legnicy przeszedł z kościoła Św. Trójcy na cmentarz przy ul. Wrocławskiej w Legnicy.

Wspomnienia mieszkańców Legnicy o śp. ks. Prałacie na stronie Radia Plus Legnica