Lubin modli się w intencji życia

• INFORMACJE
  • 4 marca 2018
  • ks. Waldemar Wesołowski

W Lubinie trwa modlitewny Flash Mob – codzienna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieci nienarodzonych.

Organizatorem wydarzenia jest lubiński oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej. Każdego dnia przy kościele św. Wojciecha, przed pomnikiem Jana Pawła II, gromadzi się kilkadziesiąt osób, aby wspólnie modlić się w obronie życia poczętego. Sobotniej modlitwie przewodniczył proboszcz ks. proboszcz Krzysztof Krzyżanowski.

Modlitewny Flash Mob to kontynuacja wydarzenia, które w poprzednich latach odbywało się w Legnicy. Lubin jest jednym z trzech miast diecezji legnickiej, które podczas tegorocznego Wielkiego Postu trwają w stałej modlitwie. Wcześniej, od 14 do 25 lutego, Koronka była odmawiana w Bolesławcu, a ostatnim miastem będą Polkowice, gdzie modlitwa trwać będzie od 12  do 25 marca (przy kościele św. Barbary, w rynku).

Sławomir Puciato

Diecezja Legnicka